دوشنبه ۳ خرداد ۱۳۹۵

سرویس : اخبار عکاسی

عکاس :

آژانس عکس همشهری

نمایشگاه عکس های رومین محتشم در کالری راه ابریشم

این نمایشگاه در روز هفتم خرداد همزمان با رونمایی از کتاب «واقعیت تو تمام است» منتشر شده توسط نشر چشمه در گالری راه ابریشم یک گشوده خواهد شد و در آن عکس های برگزیده ای از کتاب به نمایش در خواهد آمد،رومین محتشم از اولین دانش آموخته های عکاسی در دانشکده هنرهای زیبا و باسابقه ی حضور در بیش از هفتاد نمایشگاه داخلی و خارجی و برنده جوایز معتبر بین المللی می باشد.

 مهدی وثوق نیا در یادداشتی براین نمایشگاه آورده است:

دنیای عکسهای «رومین محتشم» به عنوان یکی از عکاسان باسابقه کشورمان، برگرفته از بینش دیداری عکاسی است که میخواهد آنچه را که زیسته در چارچوب عکس به تماشا بگذارد. او در این عرضه سفید و سیاه بیش از همه به روایت چشم اندازهایی می پردازد که سال ها با آن زندگی کرده است. چشم اندازهایی که گاه در گذر زمان و با تغییرات زیست محیطی به تصویری تلخ و قابل تامل بدل شده اند. حاصل این رو در رویی مستقیم با این مناظر که بخش مهمی از تجربیات دیداری عکاس را دربر دارد، رسیدن به فرم بیانی  است که قالب عکاسی او را در سال های اخیر شکل داده است. نگاهی سرد، مرکزگرا و مستقیم به افق هایی گسترده و خالی از آدم که عموما با عمقِ وضوح بالا توسط عدسی زاویه باز ثبت شده اند. این شکل نگاه بیش از همه به حس و حال عکاس در زمان و مکان زیسته اش می پردازد.
   از این رو در کنار برداشت های شاعرانه و فلسفی ای که می توان از فضای عکس های مجموعه «واقعیت تو تمام است» داشت، این عکسها به نوعی فقدان زندگی را در جغرافیای ذهنی عکاس به نمایش می گذارند. ماشین های ساکن، اشیاء یکه و تنها، زمین ترک خورده و درختان پوشیده شده با ستون های سیمانی، عناصر بعضی از عکس های او را تشکیل می دهند، عناصری که در چشم اندازهای خاکستری پرسکوت رها شده و از راز همزمانی زندگی و مرگ سخن می گویند.
  آدم ها در عکس های این مجموعه بی حضورند و شاید همچون خود عکاس در پشت دوربین به نظاره نشسته اند.
گشایش و رونمایی کتاب: هفتم خرداد نود و پنج ساعت16 تا 20 
بازدید از نمایشگاه : نهم تا هفدهم خرداد ساعت 15 تا 19
نشانی: تهران،خیابان لواسانی غربی(فرمانیه)،شماره 103 واحد 2 
تلفن : 27727010