دوشنبه ۲۱ دی ۱۳۹۴

سرویس : استان ها

عکاس :میلاد فیروزان / البرز

آژانس عکس همشهری

آسایشکاه خیریه کهریزک استان البرز

حسین نحوی نژاد معاون توانبخشی سازمان بهزیستی کشور از مراکز بهزیستی استان البرز شامل مرکز آموزش روزانه و نگهداری شبانه روزی آسایشگاه خیریه کهریزک و مرکز جامع توانبخشی معلولان جسمی حرکتی روزانه آفتاب بازدید کرد. آسایشگاه خیریه کهریزک استان البرز که در منطقه محمدشهر کرج واقع شده است مشتمل بر 7 مجموعه ساختمانی می باشد .و در زمینی به مساحت 80000 هزار متر مربع ساخته شده است.

در آسایشگاه خیریه کهریزک سه خدمت در نظر گرفته شده است :

1 _ مرکز مراقبت روزانه(day care) که در آن سالمندان صبح ساعت با سرویس های آسایشگاه می آیند و بعداز ظهر پس از صرف ناهار ساعت 2 به منازل خود بازمی گردند.

در زمان حضور در کهریزک در کلاسهای مشخص بر اساس سطح اجتماعی .فرهنگی.جسمی.روحی طبقه بندی میشوند.کلاسها شامل کلاس های نقاشی.ورزش .کارگاههای دستی.حافظ خوانی.قرآن.سواد آموزی و مهمترین کلاس کلاس روانشناسی که در آن کارگاههای گروهی و فردی حافظه.خلاقیت مدیریت بر عکس العملها در مواقع اضطراب.ناراحتی .خشم و همچنین بالابردن سطح اعتماد به نفس فعالیت دارد.

2 _ مراقبت در منزل(home care)در این خدمت بیماران که شامل بیماران ضایعه نخاعی.ام اس. جسمی خرکتی میباشد در گروه سنی سالمند تا جوانان را تحت پوشش قرار میدهد که در این خدمت گروه درمان و توانبخشی به منزل مددجویان می رود و براساس دستور پزشک مددجو تحت درمان مددکاری.پرستاری.کاردرمانی.فیزیتراپی و... قرار میگیرد.این مددجویان امکان حضور در مرکز را ندارن و برای استفاده کردن از خدمات تیم توانبخشی به منزل آنها میرود.

3 _ نگهداری شبانه روزی یا رزدنشیال که در آن از سالمندان .کودکان و معلولان به صورت شبانه روزی نگهداری میشود که این سالمندان در کنار زندگی در کهریزک در کلاسهای مراقبت روزانه و همچنین مراقبتهای توانبخشی حضور دارند.

hamshahriphoto@ عضویت در کانال آژانس عکس همشهری