شنبه ۲۰ آبان ۱۳۹۶

سرویس : شهری

عکاس :جواد گلزار

آژانس عکس همشهری

باغ محله اراج

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در جلسه سه‌شنبه گذشته شورای شهر از خشک شدن عمدی باغ وقفی ۳ هکتاری اراج خبر داد. زهرا نژاد‌بهرام در تذکر پیش از دستور خود در بیستمین جلسه شورای شهر گفت: در محله اراج باغی با ۳ هکتار مساحت مجود دارد که سال‌هاست برای از بین بردن و تغییر کاربری این باغ تلاش می‌شود. وی با بیان اینکه این باغ ۲۹ هزار و ۶۰۰ متر مربع وسعت دارد و پرونده پلاک ثبتی آن مربوط به اداره اوقاف شمیران است، عنوان کرد: مالک باغ مذکور ملکش را وقف زائران امام حسین‌(ع) کرده بود اما اخیرا مشاهده شده است که به عمد قصد خشک کردن درختان موجود در باغ رادارند.

عضو هیأت رئیسه شورای شهر تهران در ادامه افزود: شبکه آبرسانی به درختان از طریق قنات‌های موجود در باغ صورت می‌گرفت اما در حال تغییر کاربری مسکونی است و درختان آبیاری نمی‌شوند، نژاد‌بهرام تصریح کرد: شهرداری تهران مسئولیت آبرسانی را بر عهده گرفت که با عدم اجازه مالک مواجه شد، از این رو خواستاریم شهرداری تهران به مسئله ورود کند و بر اساس لایحه توسعه فضای سبز لغو مالکیت را مد نظر قرار دهد.

باغی که امروز با عنوان باغ اوقاف(باغ اراج)، شناخته می شود تا سال ۱۳۳۲ تحت مالکیت حاج میرزا حسین حاج محمدعلی کنی بوده که ایشان به علت آنکه فرزندی نداشته، باغ ۲۲ هزار و ۶۰۰ متر مربعی خود را وقف امور خیریه کرده است.

کلیدواژه‌ها اراج محله اراج باغ تهران