دوشنبه ۱۹ تیر ۱۳۹۶

سرویس : فرهنگی و هنری

عکاس :علیرضا تقوی

آژانس عکس همشهری

گرامیداشت زادروز استاد اکبر عالمی در موزه امام علی (ع)

بیست و چهارمین «تولد ماه» به مناسبت زادروز ۷۲ سالگی استاد اکبر عالمی عصر امروز دوشنبه ۱۹ تیر ماه با حضور جمعی از هنرمندان و علاقه مندان در موزه هنرهای دینی امام علی (ع) برگزار شد.

اکبر عالمی متولد تیرماه ۱۳۲۴ در اهواز، مجری، کارشناس تلویزیونی و کارگردان پیشکسوت ایرانی است.

اکبر عالمی دانش آموخته رشته سینما از دانشکده هنرهای دراماتیک دارای مدرک دکترای سینما از انگلستان است. وی از سال ۱۳۷۹ تا ۱۳۸۶ عضو فرهنگستان هنر و فرهنگستان زبان و ادب فارسی بوده و بیشتر کارهای او در حوزه کارگردانی در ژانر مستند عرضه شده است.

ترجمه و تألیف کتاب های فنی سینمایی، تدریس مباحث تکنیکی و تخصصی در دانشکده های سینمایی، عضو هیئت علمی و مدیر گروه انیمیشن (پویا نمایی) دانشگاه تربیت مدرس، اجرا و کارشناسی برنامه های تخصصی سینمایی در تلویزیون، داور جشنواره های بین المللی فیلم و انیمیشن، داور و مجری جشنواره های مختلف ایران، دبیری همایش های ملی انیمیشن، ریاست لابراتوار وزارت فرهنگ و آموزش عالی در سال ۱۳۷۵، مسئولیت لابراتوارهای سازمان صدا و سیما در سال ۱۳۶۰ از جمله فعالیت های اکبر عالمی است.

در سال ۱۳۹۳ همزمان با برگزاری جشن تصویر سال از یک عمر تلاش اکبر عالمی در عرصه عکاسی و سینما تجلیل شد و از این استاد دانشگاه به عنوان معمار کلمه با دانشی چند وجهی یاد شد.