چهارشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۴

سرویس : اخبار عکاسی

عکاس :حمیدرضا زاهدی/ دلیجان

کارگاه آموزش عکاسی غار با حضور مدرس برجسته فرانسوی

کارگاه آموزش عکاسی غار با حضور مدرس برجسته فرانسوی آقای فیلیپ کروچه ( مسئول بخش عکس اتحادیه جهانی غارنوردی ) و خانم لورانس تانگی (رییس فدراسیون غارشناسی کشور فرانسه) روز سه شنبه 25 فروردین ماه در مجتمع فرهنگی همای سعادت در دلیجان آغاز شد . همچنین سه عکاس و غارنورد مطرح فرانسوی نیز در این برنامه حضور دارند . در این کارگاه پنج روزه حدود 20 غارنورد از نقاط مختلف کشور، آموزش های حرفه ای عکاسی در غار را به مدت پنج روز فرا می گیرند.غار نخجیر واقع در 10 کیلومتری شمال شرقی دلیجان و در دل کوه تخت واقع شده و مجموعه ای زیبا از سنگ های مرجانی چند میلیون ساله است که حدود 70 میلیون سال قدمت دارد و متعلق به دوره سوم زمین شناسی است.

کارگاه آموزش عکاسی غار با حضور مدرس برجسته فرانسوی آقای فیلیپ کروچه ( مسئول بخش عکس اتحادیه جهانی غارنوردی ) و خانم لورانس تانگی (رییس فدراسیون غارشناسی کشور فرانسه) روز سه شنبه 25 فروردین ماه در مجتمع فرهنگی همای سعادت در دلیجان آغاز شد . همچنین سه عکاس و غارنورد مطرح فرانسوی نیز در این برنامه حضور دارند . در این کارگاه پنج روزه حدود 20 غارنورد از نقاط مختلف کشور، آموزش های حرفه ای عکاسی در غار را به مدت پنج روز فرا می گیرند. رییس فدراسیون غارشناسی کشور فرانسه در آیین آغاز این کارگاه آموزشی گفت: هدف از این کارگاه کمک به آشنایی بیشتر با غارها است. وی ضمن ابراز خوشحالی از حضور در دلیجان بر حفظ غارها به عنوان یکی از جلوه های محیط زیست تاکید کرد.

وحید مصدری مسوول غارنوردی فدراسیون کوهنوردی و صعود های ورزشی نیز گفت: تاکنون دو هزار غار شناسنامه دار در کشور کشف شده که از این تعداد 200غار در سال گذشته شناسایی شده است . وی درباره غار نخجیر نیز گفت : غار نجیر دلیجان زیباترین غار آهکی در جهان است که دارای شگفتی ها و عجایب بسیاری است .

در ادامه مراسم مدیرکل میراث فرهنگی ،گردشگری و صنایع دستی استان مرکزی نیز گفت: غار نخجیر دلیجان دارای ویژگیهای منحصر به فردی است که جلوه های بی نظیری از شکوه غارهای آهکی را فراروی هر بیننده می گذارد.

غار نخجیر واقع در 10 کیلومتری شمال شرقی دلیجان و در دل کوه تخت واقع شده و مجموعه ای زیبا از سنگ های مرجانی چند میلیون ساله است که حدود 70 میلیون سال قدمت دارد و متعلق به دوره سوم زمین شناسی است.