سه شنبه ۱۱ دی ۱۳۹۷
آژانس عکس همشهری
سیزدهمین جشنواره عکس خبری، مطبوعاتی دوربین.نت از ۱۱ دی ماه به همراه نمایش عکس‌های برتر سال در فرهنگسرای سرو گشایش می یابد.

این رویداد هنری در بخش های مسابقه عکس برتر سال، نمایشگاه عکس‌های برتر سال در موضوعات سیاسی، اقتصادی، فرهنگ و هنر، ورزشی، آیین و مذهب، اجتماعی، مجموعه مستند اجتماعی و بخش جنبی زلزله کرمانشاه و جام جهانی روسیه، فیلم مستند و داستانی، نشست‌های ویژه اقتصاد در عکاسی، سخنرانی الهام‎بخش، گفت‌وگو با عکاسان و تورهای عکاسی با موضوعات مختلف برگزار می‌شود.


آیین افتتاح نمایشگاه عکس‌های برتر سال دوربین.نت با نمایش 132 فریم عکس و 10 مجموعه عکس، سه‌شنبه 11 دی ماه 97 از ساعت 17 تا 20 در فرهنگسرای سرو برگزار می شود.از تاریخ 12 تا 17 آذرماه، در سانس سخنرانی الهام‌آمیز، محمدخلیل بیگی، محمد محسنی‌فر، علی نجات‌بخش، سیدحمید طبایی، علی بدیع و پژمان دادخواه از ساعت 16 تا 17 به ارائه مقاله‌های خود درباره عکاسی می‌پردازند.

از ساعت 17 تا 18 فیلم‌های راه یافته به جشنواره در بخش‌های مستند و داستانی به نمایش درمی‌آید و در پایان برای فیلم منتخب داوران، نشست پرسش و پاسخ برگزار می‌شود.

پنل گفت‌وگو با عکاسان ساعت 18 تا 19:20 یکی از سانس‌های متفاوت جشنواره خواهد بود. در این سانس رضا جلالی با جاوید نیکپور، مرتضی فرج‌آبادی، مجتبی حیدری، محمد کاظم‌پور، محمد برنو و حیدر رضایی گفت‌وگو خواهند داشت و در سانس بعد از ساعت 19:30 تا 21 نشست آموزشی اقتصاد با مرتضی نیکو بذل، محمدمهدی رحیمیان، خیام عسگری، سعید چاووشی، آناهیتا قبائیان و رامین کاکاوند برگزار می‌شود و در سانس آخر، فیلم‌هایی با موضوع عکاسی اکران خواهد شد.


جمعه 21 دی 97، از ساعت 17 تا 19، مراسم اختتامیه همراه با اهدای جوایز بخش‌های مختلف عکس و فیلم و آیین بزرگداشت بهرام محمدی‌فر از عکاسان باسابقه خبری و دفاع مقدس حسن ختام جشنواره بود.


علی آقا ربیع، جاوید نیکپور و مجید عسگری‌پور داوری بخش عکس را به دبیری محمد نوروزی برعهده داشتند.

کلیدواژه‌ها عكاسي خبري عكاس عكاسي