دوشنبه ۱۵ آذر ۱۳۹۵
آژانس عکس همشهری
نشست خبری پنجمین همایش ۱۰ روز با عکاسان با حضور مسعود زنده روح کرمانی؛ رییس هیات مدیره انجمن عکاسان ایران، سید عباس میرهاشمی؛ دبیر همایش و مجید ناگهی؛ دبیر بخش ویژه همایش صبح دوشنبه ۱۵ آذرماه سالن استاد امیرخانی خانه هنرمندان ایران برگزار شد.

رییس انجمن عکاسان ایران درباره انتخاب دبیر پنجمین همایش گفت: سید عباس میرهاشمی تجربه های ارزشمندی دارد و به عنوان مدیرعامل انجمن عکاسان انقلاب و دفاع مقدس نیز خدمات بسیاری داشته است و بر اساس این تجربه به از ایشان خواسته شدا این رویداد را دبیری کنند که با تیمی فعال قدم های پیش برنده ای را برداشتند که در طول همایش مشاهده خواهید کرد. 

سید عباس میرهاشمی دبیر همایش ۱۰ روز با عکاسان از برپایی تور عکاسی به قلب تهران طی چهار روز برای عکاسی از زندگی شهری و حضور مذهب در منطقه ۱۲ به عنوان قلب شهر تهران خبر داد وی گفت: ۲۶ آذر تا ۱۰ دی ماه نمایشگاه "از گذشته ها" و منتخبی از آرشیو افشین شاهرودی از دوره قاجار که شامل دوربین های عکاسی و عکس های قدیمی می شود در موزه عکسخانه شهر به نمایش در می آید. میرهاشمی درباره بخش اصلی این رویداد که در خانه هنرمندان ایران برگزار می شود گفت: بیش از ۲۵۰ اثر از عکاسان عضو انجمن ها و عکاسان آزاد در این مدت نمایش داده می شود. در سالن شهناز صبح و عصر برنامه های علمی و کارگاه ها در دو نوبت صبح و عصر برگزار می شود. در گالری مریم منتخبی از آثار دانشجویان دانشکده خبر ۲۱ تا ۲۸ آذر به نمایش در می آید و نمایشگاهی از آثار عکاسان استان مرکزی ۲۲ تا ۳۰ آذر در گالری های فرهنگسرای ارسباران برپا خواهد شد. ۲۳ آذر تا سوم دی ماه نیز نکوداشت ۱۰ عکاس موثر در موزه امام علی(ع) برپا می شود و آثارشان به نمایش در می آید. به گفته میرهاشمی آثار انجمن عکاسان ایران در گالری زمستان، آثار انجمن عکاسان تبلیغاتی، صنعتی در گالری تابستان، آثار انجمن میراث فرهنگی در نگارخانه پاییز، آثار انجمن انقلاب و دفاع مقدس در گالری ممیز، آثار عکاسان تئاتر در نگارخانه نامی و آثار عکاسان سینمای ایران در گالری بهار به نمایش گذاشته می شود.