سه شنبه ۲ آذر ۱۳۹۵
یادداشت جواد گلزار درباره پیاده روی اربعین
ازآغاز پیاده روی اربعین تاکنون 1373 سال میگذرد آنچه بود با پای پیاده از مدینه به کربلا و جاذبه ایی بود که در روز اربعین جابرابن عبدالله را از مدینه به کربلا می کشاند.


خرم آن لحظه که مشتاق به یاری برسد
آرزومند نگاری به نگاری برسد

 

ازآغاز پیاده روی اربعین تاکنون 1373 سال میگذرد آنچه بود با پای پیاده از مدینه به کربلا و جاذبه ایی بود که در روز اربعین جابرابن عبدالله را از مدینه به کربلا می کشاند.
با گذشت قرن ها تا امروز به نگاه و دل من و شما و دیگر کشورها خود را به شهر نجف رسانده تا پای پیاده در صبح اولین اربعینی که از شهادت حضرت سیدالشهدا (ع) می‌گذشت، خود را به کربلا برسانند. با اینکه زیارات سیدالشهدا(ع) در اکثر برهه های تاریخی به سختی و جان زائران در خطر بودبا این وجود شور حسینی ده ساله مردم عراق ، پس از سقوط صدام ،می توان اربعین را بزرگترین اجتماع شیعیان در جهان نامید . تاکنون 10 سالی است که مردمان عراق در کنار شیعیان دیگر کشورها مراسم اربعین حسینی را با شکوهتر از سال قبل برگزار می کنند.
و در این حین سال به سال تصاویری چشم گیر و زیبا از تجمع شیعیان در نجف و کربلا به حمایت حسین ابن علی (ع) توسط عکاسان و تصویربرداران ثبت و انتشار داده می شود. قدم های عاشق برای یاری رسانی به نهضت حسینی  را میتوانید ببینید و حس کنید. زیبایی حرکت به سوی حرم را در دیدگان مردم در مسیر را خواهید دید آنچه می بینید را فقط باید در مسیرنجف به کربلا حس کنید از عمود  صفرکه شروع می کنید تا اینکه به عمود نزدیک حرم می رسید نفس های ذکرو صلوات به دلهایتان آرامش میدهد.
وقتی از پشت ویزور بدنبال زائران حسینی می روید پلکهای زده همراه شاتربسته و باز می شوند و آن حس خوب برایتان همانند پرچمی حسینی برای رسیدن به هدف مهیاست تا چه بخواهی و چه ببینی و ثبت کنی ...التماس دعا

اربعین   1438   _  جواد گلزار

کلیدواژه‌ها اربعین پیاده روی عراق