دوشنبه ۵ مهر ۱۳۹۵
خدا قوت ، خدا قوت و هزاران خداقوت به عکاسان دفاع مقدس .
طبق آخرین آمار ، حدود 119 عکاس شهید و 75 عکاس جانباز داریم که نشان از فداکاری این عزیزان در طول 8 سال دفاع مقدس میباشد .


خدا قوت ، خدا قوت و هزاران خداقوت به عکاسان دفاع مقدس .
بیشترین عکس هایی که از دوران جنگ تحمیلی مستند شده و بعنوان سندی از تاریخ گرانبهای ایران منتشر شده و میشود ، توسط عکاسان شجاع و از خود گذشته مطبوعاتی ثبت و ضبط گردیده است .
در چرخه رسانه ای ، از ابتدای تولید تا انتشار گزارشات ، عکاسان خبری ، پرتلاش ترین و آسیب پذیرترین و در عین حال مظلوم ترین و محروم ترین اعضای یک رسانه بشمار میروند .
عکاسان خبری برای اینکه بتوانند ماموریت خود به نحو احسن به انجام برسانند میبایست تا حد زیادی به سوژه های خود نزدیک شوند ، و در اکثر مواقع در معرض آسیب های سخت جسمی و روحی قرار میگیرند . 
این ایثارگران  در جنگ ها ، زلزله ها ، سیل ها ، آتش سوزی ها ، درگیریها ، ...نزدیکترینه افراد به سوژه مورد نظر قرار میگیرند ، که بعضا باعث  صدمات سنگینی نیز خواهند شد .
در بسیاری از مواقع از دل یک فریم عکس میتوان هزاران مطلب و خاطره بیرون کشید و منتشر نمود.
طبق آخرین آمار ، حدود 119 عکاس شهید و 75 عکاس جانباز  داریم که نشان از فداکاری این عزیزان در طول 8 سال دفاع مقدس میباشد .
بنده بعنوان یک عضو کوچک از جامعه مطبوعاتی ، دست تک تک عکاسان خبری ، بویژه عکاسانی که در جنگ تحمیلی شرکت داشته اند را میبوسم و سلامتی و موفقیت این عزیزان را آرزو میکنم .
انشاالله که همیشه شاد و پایدار باشند .
با سپاس فراوان   * حمید فروتن *
رییس هیات مدیره انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران .