دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۳۹۸
آژانس عکس همشهری
نمایشگاه عکس‌های تاریخی «بقعه‌ها و اماکن مذهبی» به مناسبت ماه مبارک رمضان در قالب برنامه‌های «شهر خدا، شهر همدلی» در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود.

به گزارش همشهری به نقل از ایرنا؛ این نمایشگاه به مناسبت ماه مبارک رمضان سال 1440 هجری قمری 17 قطعه عکس در ابعاد 20 در 30 سانتی‌متر را شامل می شود. تمام عکس‌های این مجموعه، تصاویری از بقاع متبرکه و اماکن مذهبی هستند که توسط عکاسان دوره قاجار در بیش از یک صد سال پیش ثبت شده‌اند.
موزه‌ عکسخانه‌ شهر به عنوان اولین موزه‌ تخصصی تاریخ عکاسی در خاورمیانه شناخته شده‌است که به همت مرحوم بهمن جلالی در 28 اردیبهشت 1374 هم‌زمان با روز جهانی موزه در فضایی با مساحت250 مترمربع افتتاح شد.
این موزه با موضوع تخصصی تاریخ عکاسی ایران گنجینه‌ای از عکس و سایر میراث تصویری عکاسی همچون کارت پستال، نگاتیوهای شیشه‌ای، دوربین‌‌ها و سایر ابزار و ادوات عکاسی را در خود نگهداری می کند.
این نمایشگاه روز چهارشنبه 1 خرداد ماه 1398 ساعت 14 در موزه عکسخانه شهر افتتاح می‌شود و علاقه‌مندان برای بازدید می‌توانند تا روز دوشنبه 20 خردادماه 1398 در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 9 تا 16 و پنج شنبه از ساعت 9 تا 12 به موزه عکسخانه شهر واقع در میدان هفتم تیر، میدان بهارشیراز، بوستان بهارشیراز مراجعه کنند. 

انتهای خبر/