سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۷
اولین جشنواره فرهنگی امین‌الضرب در مرداد ماه امسال به همت اتاق بازرگانی تهران برگزار می‌شود و به داوری آثار خبرنگاران، عکاسان و مستندسازان با موضوع کارآفرینی در بخش خصوصی می‌پردازد.

فراخوان جشنواره فرهنگی امین‌الضرب


بخش خصوصی ایران معتقد است توسعه اقتصادی اگر با توسعه فرهنگی همراه شود به پایایی هرچه‌ بیشتر اقتصاد کشور کمک خواهد کرد و درنهایت به توسعه پایدار و همه‌جانبه ایران منجر خواهد شد. با در نظر داشتن این هدف، اتاق بازرگانی، صنایع،‌ معادن و کشاورزی تهران در راستای گسترش فرهنگ عمومی کارآفرینی و تکریم جایگاه کارآفرینان کشور، اقدام به برگزاری اولین دوره جشنواره فرهنگی امین‌الضرب کرده است. 
این جشنواره در زمینه فعالیت‌های فرهنگی رسانه‌ای و مستند با موضوع کارآفرینی در بخش خصوصی برگزار می‌شود و شامل شش بخش تیتر، گزارش تحلیلی- توصیفی - تصویری، سرمقاله و یادداشت، مصاحبه و عکس منتشرشده در نشریات، رسانه‌های آنلاین، رسانه های تصویری و فیلم مستند است. خبرنگاران و مستندسازان که آثارشان از ابتدای اردیبهشت ماه 96 تا ابتدای خرداد ‌ماه 97 منتشر شده باشد، می‌توانند با پرکردن فرم فراخوان در وب‌سایت دبیرخانه جشنواره فرهنگی امین‌الضرب در این جشنواره شرکت کنند. مهلت شرکت در این جشنواره و ارسال آثار تا پایان خرداد ماه (31 خرداد 1397) است 
پس از به اتمام رسیدن مهلت فراخوان و دریافت و تایید آثار، هیات داوران جشنواره متشکل از چهره‌های فرهنگی فعال در بخش خصوصی کشور، آثار را ارزیابی می‌کنند و پس از جمع‌بندی نهایی، در جشن فرهنگی امین‌الضرب در مرداد ماه 97 رتبه‌های برتر هر بخش معرفی می‌شوند و از آنان تجلیل به عمل خواهد آمد. علاقمندان به رقابت در این جشنواره می‌توانند در صورت احراز شرایط شرکت در آن، با تکمیل فرم‌های مربوطه آثار خود را برای دبیرخانه ارسال فرمایند. 

شرایط ارسال اثر در جشنواره فرهنگی امین‌الضرب:
* موضوع اثر باید درباره کارآفرینی در بخش خصوصی یا فعالیت‌های اقتصادی بخش خصوصی باشد.
* تاریخ انتشار اثر باید در بازه زمانی اول اردیبهشت 96 تا 31 اردیبهشت 97 باشد.
* آثار شرکت‌داده‌شده در جشنواره باید در قالب یکی از بخش‌های شش‌گانه زیر باشند:
  - گزارش تحلیلی یا توصیفی یا تصویری (منتشرشده به‌صورت چاپی یا آنلاین یا تصویری)
  - سرمقاله یا یادداشت (منتشرشده به‌صورت چاپی یا آنلاین)
  - مصاحبه (منتشرشده به‌صورت چاپی یا آنلاین یا تصویری)
  - تیتر (منتشرشده به‌صورت چاپی یا آنلاین)
  - عکس (منتشرشده به‌صورت چاپی یا آنلاین) - با حجم حداکثر 1 مگابایت و ضلع کوچک عکس با رزولوشن 1200 پیکسل
  - فیلم کوتاه یا بلند مستند (در قالب سینمایی یا تلویزیونی)
* هر فرد می‌تواند برای هر بخش تنها سه اثر ارسال کند و یک اثر نمی‌تواند در دو یا چند بخش شرکت داده شود. تنها یک اثر از هر فرد در هر بخش به مرحله بعدی داوری راه خواهد یافت.
* آثار چاپی باید طوری ثبت شوند که لوگوی رسانه، نام نویسنده و تاریخ انتشار در آن مشخص باشد. آثار آنلاین نیز باید دارای لینک مستقیم به رسانه منتشرکننده خود باشند، به‌طوری که نام نویسنده و تاریخ انتشار در صفحه آن‌ها مشخص باشد. آثاری که دارای نام نویسنده نیستند، در صورتی داوری خواهند شد که رسانه منتشرکننده آن‌ها کتبا مولف‌بودن آنان را در آن اثر تایید کرده باشد. 
* شرکت در داوری منوط به تکمیل فرم ثبت اثر و دریافت کد رهگیری برای هر شرکت‌کننده است. شرکت‌کنندگان در بخش مستند، باید پس از تکمیل فرم و دریافت کد رهگیری، حداکثر تا 31 خرداد 97 آثار خود را به‌صورت فیزیکی به دبیرخانه تحویل دهند یا با پست سفارشی به دبیرخانه ارسال فرمایند.
برای ثبت اثر خود مراحل زیر را طی کنید
هیات داوران جشنواره متعاقبا اعلام خواهدشد.