شنبه ۹ دی ۱۳۹۶
فراخوان
نخستین جشنواره عکس آسمان آبی تهران بر آن است تا با به تصویر کشیدن نمودهای مختلف آلودگی هوا و اثرات زیانبار آن در جنبه‌های مختلف، مخاطرات حاصل از آن را از منظر نگاه تیزبین هنرمندان در معرض دید شهروندان و ساکنین شهرهای آلوده دنیا قرار دهد. یقیناً دیدن این آسیب‌ها از زاویه دید هنرمندان عکاس می‌تواند پیگیری و مطالبه هر چه بیشتر حق تنفس و داشتن هوایی پاک برای شهروندان را در پی داشته باشد.

آلودگی هوا یکی از مهمترین معضلات زیست محیطی کلانشهرهای دنیا بویژه در کشورهای در حال توسعه است. این مشکل بزرگ، آسیبهای جدی و جبران‌ناپذیری بر سلامت انسانها برجای گذاشته است.

شاید به جرات بتوان گفت که تنها آلودگی زیست محیطی مشترک بین تمام کشورهای دنیا، آلودگی هواست. از اینرو پرداختن به جوانب مختلف آن از منظر هنر عکاسی می‌تواند هشداری باشد برای تمام انسانهایی که به نوعی در ایجاد و انتشار آن نقش دارند.

بخش های مسابقه جشنواره با رویکرد:

    الف- مستند: در این بخش عکس‌هایی با رویکرد مستندگرایانه که بیانگر وضعیت انسان شهرنشین در مواجهه با محیط پیرامون و با محوریت عوامل تهدید کننده سلامت فردی و گروهی است پذیرفته خواهند شد.

    ب- چیدمان: در این بخش عکس‌هایی ایده محور با بکارگیری امکانات چیدمان و صحنه‌پردازی شده در فضای داخل یا خارج استودیو در مناظر شهری پذیرفته خواهند شد.

    ج– عکس ترکیبی(فتومونتاژ): در این بخش هنرمندان برای بیان دیدگاه خود می‌توانند از همه امکانات ترکیب تصاویر و عکس های مختلف و نوشتار برای آفرینش ایده خود بهره‌مند شوند.

    بخش جنبی: ویدیو آرت: در این بخش، هنرمندان تجسمی می توانند با بکارگیری ترکیبی دلخواه از تصاویر یا تصاویر متحرک، صدا و موسیقی در ارتباط با محیط پیرامونی انسان شهرنشین، آلودگی هوا، عدم دسترسی به آسمان آبی و تهدیدِ سلامت جامعه نسبت به آفرینش ویدیو آرت اقدام کنند.

تماس با ما

دفتر مرکزی جشنواره

 

آدرس: خیابان شهید مطهری، بعد از خیابان دکتر مفتح، انتهای خیابان مهرداد، شماره 2 - کد پستی: 1575816811

تلفن: 88832340(9821+)

فاکس: 88832338(9821+)

ایمیل: info@air.tehran.ir

 

دبیرخانه جشنواره

 

آدرس: تهران - میدان رسالت - ابتدای خیابان سمنگان - پلاک ۵۹۲ - طبقه اول

تلفن: 77131272(9821+)

فاکس: 77243668(9821+)

علاقه‌مندان به شرکت در این جشنواره، برای کسب اطلاعات بیشتر و نحوه ارسال عکس می‌توانند به آدرس زیر مراجعه کنند.

http://www.blueskycontest.com/home