اخبار عکاسی
"انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران" به منظور ایجاد انگیزه و پویایی در میان عکاسان مطبوعاتی و با هدف ارتقاء سطح عکاسی مطبوعاتی ، اقدام به برگزاری دومین جشنواره اهدای نشان عکس سال می نماید. از این رو از تمامی عکاسان حرفه ای دعوت می شودبه منظورمشارکت دراین رویداد صنفی - فرهنگی،آثارخود را منطبق باشرایط ذیل به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
آژانس عکس همشهری
نشست معرفی و بررسی کتاب «تاریخ نگاری و عکاسی» با حضور نعمت الله فاضلی، داریوش رحمانیان و محمد غفوری عصر دوشنبه (۲۵ دی ماه) در سرای اهل قلم برگزار شد. محمد غفوری، گردآورنده کتاب «تاریخ نگاری و عکاسی» در این نشست اظهار کرد: استفاده از تصاویر برای انتقال تاریخ صرفاً به ظهور عکاسی محدود نمی‌شود بلکه پیش از آن نیز نقاشی تاریخی، رسانه‌های بصری مشابه آن و ... در دسترس بودند؛ همه این تلاش‌ها برای انتقال تاریخ تکامل پیدا کرد تا اینکه عکس به وجود آمد.
بیانیه انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی درباره حاشیه‌های مجلس؛
انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران درباره حاشیه‌های اخیر عکاسی از صحن علنی مجلس بیانیه‌ای صادر کرد. به گزارش ایسنا، در متن کامل این بیانیه آمده است: « مرداد، ماه رسانه است؛ هفدهم روز خبرنگار است و بیست‌وهشتم روز جهانی عکاس. درست در چنین ایامی است که برخی نمایندگان مجلس که قرار است عصاره فضائل ملت باشند پیشنهاد محدود کردنِ نمایندگان رسانه‌ها در پوشش خبری و تصویری جلسات علنی مجلس شورای اسلامی را ارائه می‌دهند.
آخرین اخبار
نمايشگاه عکس انقلاب همراه با رونمايي از ۴۰ عکس ديده‌نشده افتتاح ميشود. يکي از اين تصاوير «مراسم تشييع شهداي بهمن ۵۷ در بهشت زهرا(س)» است.
 با حضور علي کاوه عکاس پيشکسوت انقلاب
نمايشگاه «مجموعه عکس هاي انقلاب57» ، دوشنبه 13 بهمن با حضور علي کاوه عکاس پيشکسوت انقلاب، مجتبي صالحي رييس فرهنگسراي گلستان و مدير فرهنگي هنري منطقه 8، احسان باقري رييس خانه عکاسان حوزه هنري با حضور جمعي از علاقمندان به هنر عکاسي افتتاح شد. در اين نمايشگاه نسخه هايي از عکس هاي مرتبط با وقايع ...
مهلت ارسال اثر تا ۲ اسفند
با توجه به اهميت «مديريت جهادي» به عنوان راهبرد پيشرفت علمي فرهنگي کشور و تأکيد رهبر معظم انقلاب اسلامي بر اين موضوع، جشنواره عکس و پوستر با محور «مديريت جهادي» به همت دبيرخانه دائمي مديريت جهادي برگزار ميشود.
در نشست علمي سيزدهمين دوسالانه عکس
نوبت دوم سومين روز نشست‌هاي علمي سيزدهمين دوسالانه عکس ايران با موضوع «عکاسي هنري معاصر ايران، نقش ابزار و روش کار در عکاسي هنري» با مديريت محمد خدادادي مترجم زاده و کارشناسي جاويد رمضاني، علي فاطمي، تورج خامنه‫زاده و محمد غفوري ساعت 17:30 روز دوشنبه، 13 بهمن در موزه هنرهاي معاصر تهران برگزار شد.
در نشست علمي سيزدهمين دوسالانه عکاسي:
نوبت اول سومين روز نشست‌هاي علمي سيزدهمين دوسالانه عکس ايران با موضوع «تعاريف عکاسي هنري، عکاسي خلاقه و فتو آرت» به مديريت محمد خدادادي مترجم ‌زاده و با حضور مهران مهاجر، محمدرضا شريف‫زاده و زانيار بلوري ساعت 15:30 روز دوشنبه، 13 بهمن در موزه هنرهاي معاصر تهران برگزار شد.
 در نگارستان جماران
تنها روزنامه‌نگار ايراني که در پرواز تاريخي انقلاب، از پاريس تا تهران حضور داشت.  در طول حضور حضرت امام(ره) در روستاي نوفل لوشاتو، عکس‌هايي را از رهبر کبير انقلاب اسلامي دارد.
جشنواره فيلم فجر در دوره سي و سوم
تنديس بهترين عکاسي فيلم را به سحاب زريباف براي فيلم اشباح به‌کارگرداني داريوش مهرجويي و تهيه کنندگي جهانگير کوثري اهدا شد.
 توسط انجمن عکاسان انقلاب اسلامي و دفاع مقدس
22 عکس از وقايع انقلاب اسلامي از 22 عکاس در هفتمين جشنواره بين المللي هنرهاي تجسمي فجر در موزه هنرهاي معاصر فلسطين به نمايش گذاشته مي شود.
نوشته ديويد برنت ـ ترجمه احسان لطفي
بعضي از توصيف‌هاي او از حال‌وهواي تظاهرات يا ملاقاتش با امام، در عين خونسردي چنان تاثيرگذار است که بعد از سالها، روح تازه‌اي به عکس‌هاي ديده‌شده‌ي آن روزها ميدهد و خيلي نرم و ناخودآگاه ما را به زمستان ۵۷ ميبرد، به بطن حادثه‌اي که در آستانه‌ي وقوع بود.
اثري متفاوت در سيزدهمين دوسالانه عکس
در سيزدهمين دوسالانه عکس ايران که به نمايش عکس‌هاي خلاقه و هنري اختصاص يافته است، اثري ارائه شده که تنها يک نگاتيو عکاسي است از يک جنگل سوخته که هيچ گاه ظاهر نشده است.
 در تالار وحدت اهدا خواهد شد.
آثار برتر بخش مسابقه عکس سي و سومين جشنواره بين المللي تئاتر فجر معرفي شدند. مسابقه عکس اين دوره از جشنواره، شامل دو بخش انگاره نگاري و عکاسي از اجراهاي تئاتر بود که هيئت داوران، آثار برتر هر دو بخش را مشخص و معرفي کردند. هيئت داوران متشکل از شادي قديريان، بابک حميديان، محمدرضا شريف زاده، ...
 جايزه ويژه عکس اهدا مي شود.
هيات داوران نامزدهاي دريافت جايزه بخش تبليغات و اطلاع رساني سي و سومين جشنواره فيلم فجر را اعلام کردند.برگزيدگان بخش تبليغات و اطلاع رساني جشنواره فجر در دوره سي و سوم شنبه 11 بهمن ماه در مراسم افتتاحيه اين رويداد سينمايي که از ساعت 18 و 30 در برج ميلاد آغاز مي شود، معرفي مي شوند.
آخرين مهلت پنجشنبه 14 اسفند 1393
معاونت شهرسازي و معماري وزارت راه و شهرسازي فراخوان نخستين مسابقه سراسري عکس با موضوع محوري «نقد فضاي شهري» را منتشر کرد.
عکس‌هاي آبستره‌ در گالري جرجاني
نگين هدايتي درباره‌ي برپايي نخستين نمايشگاه انفرادي عکس‌هايش، اظهار کرد: 10 عکس آبستره در نمايشگاه «اورنگ» روي ديوار ميرود. در اين عکس‌ها، جرياني وجود دارد که آن‌ها را به‌هم نزديک ميکند و مجموعه‌ي هماهنگي را به‌وجود آورده است.
عکاسي با چادر عجيب‌ترين تجربه من
عکاس آمريکايي که که در دوران انقلاب و دفاع مقدس سه سفر متوالي به ايران داشته، با سفر دوباره به ايران، در پايان نشست علمي سيزدهمين دوسالانه عکس ايران که هشتم بهمن در موزه هنرهاي معاصر تهران برگزار شد، حضور يافت. يکي از فعاليت‌هاي مستمر او عکاسي از انقلاب‌ها و اتفاق‌هايي از اين دست است. او 35 سال ...
سعيد فلاح‌فر: عکاسي به عنوان هنري نسبت جوان از جمله هنرهايي است که به جرأت تغييراتش را ميتوان سال به سال احساس کرد.
نشست‌هاي علمي سيزدهمين دوسالانه عکس ايران 
سيزدهمين دوسالانه عکس ايران در نشست دوم از دومين روز برگزاري نشست‌هاي علمي که عصر چهارشنبه، هشتم بهمن در موزه هنرهاي معاصر تهران برگزار شد، به موضوع "کرسي نقد عکس در دانشگاه" پرداخت. محمدخدادادي مترجم‌زاده رياست اين نشست را برعهده داشت و فرشيد آذرنگ، مهدي مقيمنژاد و شهابالدين عادل به عنوان کارشناس ...
روز هشتم بهمن در موزه هنرهاي معاصر تهران
نشست "وضعيت کنوني آموزش عکاسي در دانشگاه‌هاي ايران از ديدگاه مديران گروههاي آموزشي" از ساعت 15:30 تا 17 به عنوان سومين نشست علمي سيزدهمين دوسالانه عکس ايران روز هشتم بهمن در موزه هنرهاي معاصر تهران برگزار شد. محمد مهدي رحيميان رياست اين جلسه را برعهده داشت و حشمت افتخاري به نمايندگي از ...
يادداشت حسن غفاري
با تمام اين نگرانيها، انبوه جشنواره‌ها و همايش‌هاي عکاسي، فرصت‌هايي هستند که ميتوانند نشان بدهند خلاقيت ايرانيان در عکاسي و نگاه ويژه آنها به اين مساله چگونه است؟ آيا ما همچنان با تکرار ضعيف‌تر عکاسي جهان مواجهيم و يا خير! زباني ايراني در کار است که در قالب عکس چنگ در چنگ حقايق و رازهاي جهان ...
چهار مجموعه هنري نمايشگاهي تهران
منتخب آثار در رشته‌هاي نقاشي، خوشنويسي، نگارگري، سفال، مجسمه‌سازي، پوستر، عکس، کاريکاتور و تصويرسازي جشنواره در موسسه فرهنگي، هنري صبا به نمايش گذاشته مي شود و نمايشگاههاي موضوعي جشنواره در خانه هنرمندان ايران، فرهنگسراي نياوران و موزه هنرهاي معاصر فلسطين برگزار مي شود.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7