اخبار عکاسی
"انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران" به منظور ایجاد انگیزه و پویایی در میان عکاسان مطبوعاتی و با هدف ارتقاء سطح عکاسی مطبوعاتی ، اقدام به برگزاری دومین جشنواره اهدای نشان عکس سال می نماید. از این رو از تمامی عکاسان حرفه ای دعوت می شودبه منظورمشارکت دراین رویداد صنفی - فرهنگی،آثارخود را منطبق باشرایط ذیل به دبیرخانه جشنواره ارسال نمایند.
آژانس عکس همشهری
نشست معرفی و بررسی کتاب «تاریخ نگاری و عکاسی» با حضور نعمت الله فاضلی، داریوش رحمانیان و محمد غفوری عصر دوشنبه (۲۵ دی ماه) در سرای اهل قلم برگزار شد. محمد غفوری، گردآورنده کتاب «تاریخ نگاری و عکاسی» در این نشست اظهار کرد: استفاده از تصاویر برای انتقال تاریخ صرفاً به ظهور عکاسی محدود نمی‌شود بلکه پیش از آن نیز نقاشی تاریخی، رسانه‌های بصری مشابه آن و ... در دسترس بودند؛ همه این تلاش‌ها برای انتقال تاریخ تکامل پیدا کرد تا اینکه عکس به وجود آمد.
بیانیه انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی درباره حاشیه‌های مجلس؛
انجمن صنفی عکاسان مطبوعاتی ایران درباره حاشیه‌های اخیر عکاسی از صحن علنی مجلس بیانیه‌ای صادر کرد. به گزارش ایسنا، در متن کامل این بیانیه آمده است: « مرداد، ماه رسانه است؛ هفدهم روز خبرنگار است و بیست‌وهشتم روز جهانی عکاس. درست در چنین ایامی است که برخی نمایندگان مجلس که قرار است عصاره فضائل ملت باشند پیشنهاد محدود کردنِ نمایندگان رسانه‌ها در پوشش خبری و تصویری جلسات علنی مجلس شورای اسلامی را ارائه می‌دهند.
آخرین اخبار
گفتگو ایسنا با علی کاوه
قبل از انقلاب، من هفته‌ای یک روز پنج‌شنبه‌ها از صبح تا ظهر به کاخ گلستان می‌رفتم و از شیشه‌های آنجا لکه‌برداری می‌کردم و عکس می‌گرفتم. این عکس‌ها هنوز در آرشیو کاخ گلستان هست. یعنی ما می‌توانیم شیشه‌های مربوط به 170 سال پیش را در این عکس‌ها ببینیم، اما امروز که 26 سال از پایان جنگ می‌گذرد، فیلم‌ها ...
سايت عكاسي: روزهای پایانی تابستان است و از چند روز پیش شهر کوچک و تاریخی پرپینیان در جنوب فرانسه دوباره به قلب تپنده فتوزورنالیسم دنیا تبدیل شده است.    شمار زیادی از عکاسان و علاقه‌مندان بازدید از آثار فتوژورنالیستی و مستند راهی بیست و هفتمین دورهٔ جشنوارهٔ فتوژورنالیستی «Visa pour l’Image» ...
همه عکس های این فیلم به لطف حضرت رسول (ص) مانند تابلوهای نقاشی شده اند و عشق همه عوامل در این عکس ها نمایان است
«عباس ملکی» عکاس آن روزهای  کیهان
آژانس عکس همشهری به نقل از ایسنا: «جمعه سیاه» عبارتی شد که رسانه‌های خارجی هم برای توصیف وقایع 17 شهریور 1357 از آن استفاده کردند. بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که موضوع انقلاب ایران و سرنوشت رژیم پهلوی پس از این رویداد بود که در محافل سیاسی و رسانه‌ای جهان به بحث داغ روز تبدیل شد و حتی خود ...
آژانس عکس همشهری
انجمن عکاسان ایران از باغ و خانه هنرمندان به ساختمان اداری جدید خانه هنرمندان نقل مکان کرد.
يادداشت مسعود زنده روح كرماني/ عكاس و رئيس انجمن عكاسان ايران
کودکی اینگونه بی پناه و آرام در ساحلی جان باخته که آمال و آرزوی خانواده ای است که فقط می خواسته زنده بماند.این آخرین تصویر دلخراش دنیای متمدن نیست اگر دست از خشونت بر نداریم.
یادداشت مهدی سروری/ عکاس و مدیر مسئول پایگاه عکاسی چیلیک
تصور کنید که چقدر دستان پلیدی که امان و مجال و امکان ثبت عکس هایی از این دست را از نگاه آگاهی بخش عکاسان مطبوعات در سراسر جهان گرفته است تا "صحنه هایی که قرار است مانند سیلی به صورت تو بخورد و امنیت تو را خدشه دار کند" بسیارند و البته ناتوان از ادامه ی این ممانعت.
یادداشت کوتاه استاد اسماعیل عباسی، عکاس و مدرس عکاسی
اما آنان که خود را به خواب زده اند با فریاد کهکشان شکن این عکس نیز بیدار نخواهند شد
یادداشت محمد نوروزی
به راستی «عکس ناب»»قدرتش به چه میزانی است؟یادمان باشد که با تولیدوانتشار فقط یک عکس،می توانیم شعله های آتش یک جنگ را بر پا کنیم و نیز با تولید و انتشار فقط یک عکس،شعله های همان جنگ را خاموش کنیم.
يادداشت رضا معطريان/ دعوت به تماشای مرگ
موج های بی رمق بر صورت قربانی خود بوسه می زنند ،آیلان برای تولد مرگ دعوت دارد به دنیای مجازی.ساحل شنی صحنه بازی اوست و پسر بچه قصه ما ستاره این خاک بی ستاره است.آیلان اولین مرگ در آغوش دوربین نیست و آخرین هم نخواهد بود این دنیای واقعی ماست دنیای که خود ساخته ایم و از ساخته خود خجالت می کشیم،از زمان ...
یادداشت سیف اله صمدیان 
جنگ با تولد اولین انسان شروع شد و با مرگ آخرین انسان پایان خواهد یافت و در این مسیرِ تلخِ ناگزیر، تنها رسانه­ ای که توانسته در بیش از یک قرن­ و نیم گذشته، حتی برای زمان کوتاهی از ادامه جنگ­ها جلوگیری کند؛ عکس و عکاسی بوده است. نمونه می­ خواهید: عکس اعدام خیابانی یک ویِت­ کُنگ بخت­ برگشته، کودکان ...
يادداشت كاوس صادقلو
این عکس های تکان دهنده دارای دو پیام است : نخست به نظر می رسد که عکس می تواند در دنیای مجازی امروز لحظه به لحظه اشتباهات بشری را به او گوش زد کند تا شاید چهره زشت جنایت در دنیا کم رنگ و یا محو شود. چرا نتوانسته ایم از قدرت عکس در جنایت های 8 سال جنگ تحمیلی که بر ما روا داشتند درست استفاده کنیم ؟
یادداشت هادی برجی عکاس جوان و فرزند رضا برجی از عکاسان دفاع مقدس
این روز ها همه مان به یاد تو خط های کاغذ را سیاه می کنیم ، اما چه کسی نمی داند که دل های نویسندگان در سوگ تو چقدر سیاه است ؟ ننگ بر ما که کنار فنجان قهوه خود در ارامش کامل سوگ نامه تو را می گوییم .
يادداشت/ سهيل كريمي،عكاس و مستند ساز
اين قاب ها ثبت مى شوند، موج مى سازند، دنيا رو زير و رو مى كنند، به شرط اين كه قدرت ها، رو اين موج سوار نشوند. به شرط اين كه صرفاً به قصد پوليتزر انداخته نشوند. به شرط اين كه تغيير بدهند، شخم بزنند، زير و رو كنند و منجر به خروش بشوند.
یادداشت / نادر داودی
آیا عکس هایی که از جنایات علیه بشریت گرفته می شوند و در این روزگاران راحت تر از گذشته به چشم مخاطب می رسند، کمکی به تغییر مسیر تاریخ خواهند کرد یا این عکس به زودی در میان هزاران و میلیون ها عکس دیگر از گوشه های دیگر زندگی ما ناپدید و محو می شوند.
دلنوشته جمشید بایرامی عکاس ایرانی 
آیلان عزیز! همه به غیرت تو مردانگی تو غبطه میخورند تو به ما یاد دادی برای رسیدن به ساحل آزادی باید از جان گذشت هیچ کشوری تو را قبول نکرد ولی دریا آغوشش را به روی تو باز کرد و خدا فرشته خود را قبول کرد و از همه بی مهری ها نسبت به تو خشمگین شد و تو را به بهشت برد.
آژانس عکس همشهری
نیلوفر دمیر چهارشنبه 11 شهریور پسر خردسالی را با یک تی‌شرت قرمز، شلوار آبی و کفش‌های سیاه در ساحل بدروم ترکیه یافت که با صورت روی شن‌ها افتاده بود.
 دومين دوره جشنواره مشارکت ملی گردشگری
با استعانت از درگاه ایزد متعال و به پشتوانه تجربه یک دوره برگزاری جشنواره مشارکت ملی گردشگری و استقبال و همراهی هنرمندان و هنر دوستان گرامی و به منظور افزایش آگاهی بیشتر جامعه از اهمیت و ارزش های اجتماعی، سیاسی، فرهنگی و اقتصادی صنعت گردشگری و نیز افزایش مشارکت و همکاری مردمی در خلق ایده ها و ...
عکاس عراقی که مهمان  همشهری بود
کمتر کسی است که از عکاسی و ثبت لحظه‌های ناب زندگی چشم‌پوشی کند؛ اگرچه در این دوره و زمانه که دست هر کسی یک گوشی دوربین‌دار است معنای عکاسی و گرفتن یک فریم عکس عوض شده اما همچنان اهمیت عکاسی پابرجا مانده است.
جشن عکس وموسیقی وخنکای شب تابستانی
به گزارش خبرنگار روابط عمومی دومین سالانه عکس کرمان، غروب  5 شهریورماه همزمان با سالروز تولد بزرگ ‫مرد ایرانی زکریای رازی در موزه هنرهای معاصر صنعتی کرمان شاهد برگزاری جشن دومین سالانه عکس کرمان بود. ابتدای مراسم، ویژه‫نامه این سالانه که حاصل تلاش چند روزه تیم اجرایی سالانه است بین شرکت ...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7